5 důvodů proč nedojíždět zimní pneumatiky v létě

 


Určitě se vám někdy stalo, že vám po zimní sezoně zbyly na autě zimní pneu, co by další zimu jen stěží odjely. A taky vás určitě napadlo, že byste je zkusili dojezdit v létě. Proč kupovat nové letní, když ty staré zimní mají ještě 4mm? Proč dávat další peníze, když to auto mám jen na dojíždění do práce a stejně ho brzy prodám.. 

Pokud jste to ještě nezkusili a láká vás to, tak pro vás máme několik důvodů, proč to OPRAVDU NEDĚLAT! 

 

Přilnavost

Zimní pneumatiky jsou totiž vyráběny z měkčího materiálu, obsahují větší podíl kaučuku a to jim zaručuje sice větší přilnavost, ale pouze v zimě! Při vyšších teplotách než 7 stupňů celsia fungují přesně opačně a hrozí vám na rozpálené silnici smyk. 

 

Brzdná dráha


Zimní pneumatiky mají v létě až o 20% delší brzdnou dráhu než pneumatiky letní. Při rychlosti 100km/h může být až o 12m! 

 

Aquaplaning

Díky snížené přilnavosti budete mít větší problém auto udržet na silnici, pokud bude pršet. 

 

Hlučnost


Zimní pneumatiky mají narozdíl od letních hluboké drážky a výřezy, tzv. lamely. A ty dokážou v létě vydávat opravdu nepříjemný hluk.

 

Spotřeba

Zimní pneumatiky při vysokých teplotách měkne a tím dochází k většímu valivému odporu. Důsledkem toho je pak vyšší spotřeba až o desítky procent a to se v dnešní předražené době opravdu nevyplatí. 

 

Suma sumárum.. myslete na svoji peněženku a na bezpečí sebe a svých kolemjedoucích.
My k tomu budeme rádi nápomocni, a proto u nás vždy najdete letní (ale i zimní) obutí za příznivé ceny. Kompletní nabídku najdete zde.

Děkujeme za pozornost a přejeme šťastné cesty,

Tým Extrakola